salemziba1

salemziba1

salemziba1Tel:88-0000-0000

10 تا از جديدترين و بهترين روشهاي كاهش درد پريود كه بايد بدانيد

درد پريودي ميتواند دردناك باشد، اما راههاي زيادي براي درمان آن وجود دارد. طبق گزارش كنگره زنان و متخصصان زنان و زايمان، بيش از نيمي از زنان هر ماه درگير دردهاي پريود هستند. براي از بين بردن اين دردها 10 راه ايمن و موثر وجود دارد. اگر اين درد برايتان غيرقابل تحمل است و با وجود استفاده از اين راهكارها بهبودي حاصل نميشود، به پزشك مراجعه كنيد. 

1-بهبود رژيم غذايي براي كاهش درد پريودي
2-استفاده از مسكن ها
3-ماساژ با انواع روغن ها براي تسكين درد
4-استفاده از روغن ماهي و ويتامين B1 براي تسكين طبيعي

و ...

لينك زير را كليك نماييد تا به متن اصلي هدايت شويد:

 روشهاي كاهش درد پريود كه بايد بدانيد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۰۵ | الهه
،

12 تا از بدترين مضرات چاي سياه كه احتمالا نميدانستيد (حتما بخوانيد)

چاي براي بدست آوردن آرامش و انرژي احتمالا يكي از محبوبترين نوشيدني هاي جهان است. امروزه انواع مختلف چاي در فروشگاهها در دسترس است و چاي سياه يكي از آنهاست. اين چاي اولين بار در سال 1827 ظاهر شد.

چاي سياه نوعي چاي است كه از برگهاي تازه ي گياه Camellia sinesis بدست مي آيد. در طول فراوري اين نوع چاي، برگهاي سبز اين گياه در معرض هواي مرطوب با اكسيژن زياد قرار داده ميشوند و فرآيند اكسيداسيون اتفاق مي افتد. در اين فرآيند برگهاي سبز گياه، سياه ميشوند. مقدار اكسيژن توسط توليدكننده كنترل ميشود. چاي سبز هم از همان گياه بدست مي آيد ولي بطور كامل اكسيده نميشود.

اما عوارض جانبي و مضرات چاي سياه چيست؟

نوشيدن به اندازه ي چاي سياه براي بزرگسالان سالم بيخطر است. بااينجال اگرچاي سياه به ميزان زياد، مثلا بيشتر از 4 يا 5 فنجان در روز مصرف شود، ممكن است عوارض جانبي بهمراه داشته باشند. اگرچه افرادي كه از بيماري هاي خاصي رنج ميبرند بايد از نوشيدن چاي سياه اجتناب كنند. در اين قسمت 7 تا از عوارض جانبي شايع چاي سياه را به نقل از مجله معتبر هلث اويو برايتان آورده ايم:

1-مشكلات قلبي

2-سيتم عصبي برانگيخته

3-ناراحتي معده

4-يبوست

و...

ادامه متن را با كليك بر روي لينك زير بخوانيد:

12 تا از بدترين مضرات چاي سياه

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۷:۱۵ | الهه
،

20 تا از خواص ثابت شده كاكوتي كه پيش از اين نميدانستيد+ فيلم

احتمالا نام گياه كاكوتي را شنيده ايد. گياهي كه در طب سنتي از آن استفاده مي شود و عمدتا در كوهستان ها مي رويد؛ اما در سرتاسر اينترنت درباره خواص آن و نحوه استفاده از آن مي خوانيد كه عمده اين مطالب غير علمي و ثابت نشده هستند. در اين مطلب ما فوايد ثابت شده كاكوتي را طبق تحقيقات جديد انجام گرفته در دنيا به شما ياد مي دهيم. دقت كنيد به هيچ وجه به نحوه مصرف هاي خودسرانه اين گياه با مواد غذايي ديگر اعتماد نكنيد زيرا احتمال واكنش منفي و ضربه زدن به بدن وجود دارد.

گياه كاكوتي

كاكوتي مصارف زياد دارويي دارد. بصورت سنتي از اين گياه در درمان سرماخوردگي، سرفه، تب، بعنوان آرامبخش، مشكلات معده، يبوست و بهبود زخم مورد استفاده قرار ميگرفته است؛ اما چيزي كه در تحقيقات مدرن توجه دانشمندان را به خود جلب كرده است خواص ضد سرطاني آن است، اين ادعايي ست كه چند سال پيش هم ثابت شد.

اين گياه در نواحي كوهستاني ايران مانند ارتفاعات شهرستان بجنورد و جاجرم واقع درخراسان شمالي مي رويد. برگ كاكوتي كه در گويش محلي خراسان آنخ گفته مي‌شود توسط چوپان‌ها و كوهنوردان جمع آوري مي شود و چاي آن را نوشيدني گوارايي مي‌دانند.

ادامه مطلب را با مراجعه به لينك زير مطالعه نماييد:

معرفي 20 تا از خواص ثابت شده كاكوتي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۹:۰۲ | الهه
،

3 تا از بهترين و موثرترين قرص ها و روشهاي موثر درمان آبريزش بيني كدامند؟

در سرتاسر اينترنت روش هايي براي درمان و توقف آبريزش بيني (سرماخوردگي، حساسيت …) ارائه مي شود كه عمدتا غير موثر هستند. در اين مطلب بهترين و موثرترين روش ها و قرص هاي درمان آبريزش بيني را به شما معرفي مي كنيم.

آبريزش بيني، ريزش اشك از چشم و عطسه:

وقتي سرماميخوريم بدنمان مواد شيميايي بنام هيستامين توليد ميكند. اين منجر به عطسه، آبريزش بيني و چشم هاي آبدار ميشود. آنتي هيستامين هاي بدون نسخه مانند كلرفنيرامين (chlorpheniramine) و ديفن هيدرامين (diphenhydramine) ميتوانند اين روند را متوقف كنند و علايم را بهبود بخشند. اين داروها همچنين موجب خواب آلودگي و خشكي چشم، بيني و دهان ميگردند.

سرفه

2 راه براي متوقف كردن سرفه وجود دارد:

داروهاي ضدسرفه: مانند دكسترومتورفان كه ميتواند موجب بهبودي كوتاه مدت شوند. آنها روي بخشي از مغز اثرميگذارند و اين روند را كنترل ميكنند.

اكسپكتورانت: مانند گايافنزين (guaifenesin) موجب از بين رفتن احتقان در قفسه ي سينه و ازبين بردن موكوس در راههاي هوايي ميشود. به اين ترتيب وقتي سرفه ميكنيد ميتوانيد به راحتي از شر خلطها خلاص شويد! هنگام مصرف اين داروها، آب زيادي بنوشيد.

تب، درد و گلودرد

گرفتگي بيني

جهت مطالعه ادامه مطلب بر روي لينك زير كليك كنيد:

 بهترين قرص ها و روشهاي موثر درمان آبريزش بيني

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۸:۴۰ | الهه
،

15 تا از علايم آشكار كيست سينه طبق مطالعات جديد در دنيا كه بايد بدانيد

در اين مقاله حاصل جديدترين تحقيقات دنيا در زمينه كيست سينه در زنان و مردان و راه حل هاي درماني، موارد مراجعه به پزشك و … را توضيح مي دهيم. دقت كنيد كه روش هاي مختلفي كه در اينترنت براي از بين بردن كيست ارائه شده است به هيچ وجه از لحاظ علمي ثابت شده نيستند و تمامي روش هاي ثابت شده درماني در همين مطلب ارائه شده اند.

اطلاعات ضروري درباره كيست سينه

كيست سينه يك بيماري خوش خيم (نه سرطاني) است كه از شايعترين علل توده سينه هستند و ميتوانند در يك يا هر دو سينه ايجاد شوند؛ به عبارت ديگر كيست هاي سينه كيسه هاي پرآبي هستند كه در بافت سينه قرار دارند و معمولا هم اين كيست ها باعث سرطان نمي شوند.

تصور براين است كه كيستهاي سينه بصورت طبيعي بوسيله ي تغييرات سينه با سن اتفاق ميافتد كه اين به دليل تغييرات نرمال در سطح هورمونها است. داشتن بيش از يك كيست معمول است. سينه از لوبول (غدد توليد شير) و مجراي شير (لوله هايي كه شير را به نوك پستان ميرسانند) تشكيل شده است. گاهي اوقات كيسه هاي پرآبي در بافت سينه رشد ميكنند كه به آن كيست سينه ميگويند.

براي مطالعه بيشتر به لينك زير رجوع كنيد:

15 تا از علايم آشكار كيست سينه طبق مطالعات جديد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۷:۱۲ | الهه
،

طبق جديدترين تحقيقات روز براي افزايش پلاكت خون چه بخوريم و چه نخوريم؟

كمبود پلاكت خون و نهايتا كم خوني در زنان و مردان در كشور ما بسيار رايج است و يكي از دلايل اصلي آن ضعف در رژيم هاي غذايي مي باشد. در سرتاسر اينترنت راه حل هايي براي افزايش پلاكت خون و درمان كم خوني پيشنهاد مي شود كه پشتوانه علمي ندارند. ما در اين مقاله حاصل نتايج جديدترين تحقيقات مجله معتبر پزشكي امروز را در اختيار شما قرار مي دهيم.

پلاكتها سلولهاي خوني هستند كه به لخته شدن خون كمك ميكنند و سطح نرمال آنها در خون ضروري است. برخي افراد مبتلا به ترومبوسيتوپني يا پلاكتهاي كم خون هستند. پس بايد راهي براي افزايش سطح پلاكتهاي خونشان بيابند. خوردن غذاهاي خاصي، بطور طبيعي باعث افزايش تعداد پلاكتها ميشود. 

اÙ?زاÛ?Ø´ Ù¾Ù?اکت Ø®Ù?Ù?

غذاهايي كه موجب افزايش سطح پلاكت خون ميشوند عبارتند از:

  • غذاهاي سرشار از فولات
  • غذاهاي حاوي ويتامين B12, C, D و K
  • غذاهاي سرشار از آهن
  • مكملهاي اين مواد غذايي هم در دسترس هستند و ميتوانند سطح پلاكت خون را بالا ببرند.

كسانيكه كمبود پلاكت دارند بايد از الكل، اسپارتام (شيرين كننده هاي مصنوعي) و… اجتناب كنند.

با كليك بر روي لينك زير به متن اصلي هدايت مي شويد:

خوراكي هاي مؤثر براي افزايش پلاكت خون كدامند؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۶:۴۱ | الهه
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان